AKTUALNOŚCI – 16.09.2021 r.

Stan

AKTUALNOŚCI – 16 września 2021 r.
💎 Mamy sezon giełd. Jedne się kończą, kolejne zaczynają; moglibyśmy nie robić nic innego jak wrzucać relacje na bloga. Cieszymy się, że giełdy nie odpuściły i są organizowane…chociaż to jest za mało powiedziane – wrzesień to po prostu impreza za imprezą. Zacznijmy od małego zestawienia, co i gdzie robiliśmy.

 • Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów MGBiM. Kraków 18-19 września 2021 r. Najbliższa nadchodząca giełda. W nowej lokalizacji, w nowym stylu. Będziemy na miejscu i sprawdzimy jak to działa. Szczegóły w utworzonym wydarzeniu.

 • Święto Kamieni na Zamku Tenczyn. Rudno 11-12 września 2021 r.
  Impreza w której bierzemy udział co roku. Nasze stałe miejsce. Tym razem co prawda w nieco okrojonym składzie, ale za to piękna pogoda i uroki Zamku Tenczyn rekompensowały braki kadrowe 🙂 Święto Kamieni jak zawsze super!

 • Giełda Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii INTERSTONE. Łódź 11-12 września 2021 r. oraz Giełda Minerałów i Biżuterii GEO EXPO. Katowice 11-12 września 2021 r.
  Nie mamy fotografii ale byliśmy. Katowice szczególnie przypadły nam do gustu. W tym roku pod kątem ilości odwiedzających i ilości sprzedanych okazów zwyczajnie wygrały.
 • Jesienne Wykopki u Witolda. Rudno 11 września 2021 r.
  Impreza organizowana przez Muzeum Agatów w Rudnie. Pamiętacie Mistrzostwa o Agatowego Króla? To to jest podobna impreza tylko nieco bardziej kameralna. Taki Agatowy Król w pigułce. Mniej rywalizacji, więcej rodzinnej zabawy.
 • Giełda minerałów i wyrobów jubilerskich GLOB. Rzeszów 04-05 września 2021 r.
  Relacja z tej imprezy została już zamieszczona na blogu. Bardzo fajna giełda, w tradycyjnej, przyjemnej formie. 

💥 W naszej aplikacji 𝗗𝗔𝗝 𝗞𝗔𝗠𝗜𝗘𝗡𝗜𝗔! sporo się dzieje. Na forum coraz większy ruch, wpisy znad gruzu się zapełniają, codziennie przybywa nowych osób. Mamy już ponad 500 pobrań w sklepie play (!!!), a dziennie przybywa około 10 nowych osób. Do map
Czytaj dalej

AKTUALNOŚCI – 01.07.2021 r. SUDECKI FESTIWAL MINERAŁÓW

Stan

AKTUALNOŚCI – 01 lipiec 2021 r. SUDECKI FESTIWAL MINERAŁÓW
💥Jesteśmy w drodze na SUDECKI FESTIWAL MINERAŁÓW! W tym roku blog REALGAR został oficjalnym patronem medialnym Festiwalu! Czekamy na Was w naszym namiocie w GEOstrefie, gdzie będziemy opowiadać o blogu, nad czym pracowaliśmy przez ostatni rok, no i oczywiście o ciekawych minerałach. Nasz temat – „𝓜𝓪ł𝓸𝓹𝓸𝓵𝓼𝓴𝓪 – 𝓽𝓾𝓽𝓪𝓳 𝓽𝓮𝔃 𝓼𝓪 𝓶𝓲𝓷𝓮𝓻𝓪𝓵𝔂!”. Wieziemy również ze sobą również okazy Muzeum Agatów w Rudnie…efekt naszej przyjaźni z tym ważnym dla nas Muzeum.

💎 Obserwujcie blog REALGAR – od jutra zaczynamy wrzucać relacje z wydarzenia SFM. Giełda, wystawy, kolekcjonerzy. Już za chwilę widzimy się w Lubaniu!

 

PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI BLOGA 2020

Stan

Rok 2020 zakańczamy podsumowaniem. Można okrzyknąć sukces, wreszcie udało się osiągnąć wyjście na prostą z tematami zaległymi po kasacji bloga niespełna dwa lata temu. Ruszyły również wpisy z kategorii w których dawno nie było nowości. Najważniejsze z nich to UHERCE MINERALNE – Czarne złoto na polskiej łące oraz KROKOIT. Mamy też sporo nowości, ale o tym było przy okazji wpisów w dziale aktualności.

Na początek nasze piękne buzie na tle kopalni Pomorzany…na wypadek jakby ktoś nas nie znał 🙂 (przynajmniej kilkoro z nas. Cała grupa to obecnie 8 osób).

Czytaj dalej

AKTUALNOŚCI – 05.11.2020 r.

Stan

AKTUALNOŚCI – 05 listopad 2020 r.
Garść aktualności dot. funkcjonowania bloga i ostatnich wydarzeń.
Na początek kilka zdań o tegorocznym Święcie Kamieni na Zamku Tenczyn w Rudnie, które odbyło się w dn. 26-27 września. Stało się już pewną tradycją, że na blogu pojawiały się relacje z tego wspaniałego wydarzenia kolekcjonerskiego. Niestety z uwagi na obostrzenia związane z covid-19 Święto odbyło się w znacznie okrojonej formie. Zrezygnowano z wystawy w baszcie zamkowej, a giełdę minerałów przygotowano w zmniejszonym składzie. Tym razem powstrzymałem się więc od zamieszczenia pełnej relacji z imprezy; materiał jest zbyt słaby. Kilka fotografii wrzucam poniżej licząc na to, że w przyszłym roku Święto Kamieni odbędzie się przynajmniej tak okazałe jak w 2019.


Czytaj dalej

AKTUALNOŚCI – 12.04.2020 r.

Stan

AKTUALNOŚCI – 12 kwiecień 2020 r.
Kolejna porcja blogowych aktualności.

Na początek, z racji Świąt Wielkanocnych chciałbym złożyć Wam Drodzy Czytelnicy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego, wszystkiego co najlepsze i jak najszybszego zakończenia tego trudnego czasu pandemii. Obyśmy już niedługo mogli się spotkać w terenie czy na giełdach minerałów!


Malujemy jajka i kamyczki 🙂

Kolejna rzecz, to muszę wspomnieć o moim małym sukcesie. Chciałbym zaprezentować świeżutki Przewodnik geologiczny autorstwa: Tomasz Bartuś, Marek Łodziński i Wojciech Mastej – Geostrada Sudecka. Na fotografii poniżej zobaczycie drugi tom monografii, z fotografią ametystu na okładce mojego autorstwa. Wewnątrz Czytaj dalej

AKTUALNOŚCI – 28.01.2020 r.

Stan

AKTUALNOŚCI – 28 styczeń 2020 r.
Najwyższy czas przerwać ciszę w eterze, więc lądujemy z kolejnymi aktualnościami. Pierwsze co zrobię to pochwalę się drobnym ale zarazem dość znaczącym sukcesem. Nasza facebookowa strona Zbieramy Minerały osiągnęła wreszcie długo wyczekiwane 1000 polubień. Mam nadzieję że od teraz słupki aktywności na fb i blogu podskoczą znacznie do góry 🙂 Fejsbuczek to jednak nie wszystko, bo w najbliższych dniach rozpocznę Czytaj dalej

AKTUALNOŚCI – 03.09.2019 r.

Stan

AKTUALNOŚCI – 03 wrzesień 2019 r.
Wypełniam pustą lukę między wpisami. Jeszcze nie wygrzebałem się z tematu Sudeckiego Festiwalu Minerałów, zostały wystawy kolekcjonerskie oraz ogólna relacja z imprezy, a także w międzyczasie krótka relacja z Lwóweckiego Lata Agatowego. W wolnych chwilach pracuję też nad kolejnym wpisem terenowym…ostatni był z roku 2017 więc tym razem pasuje przygotować coś większego, z przytupem 🙂


Marcel na minerałach w Rudnie 🙂

A właśnie…co do terenu, to w ostatnim czasie miałem okazję trochę pojeździć. Od Czytaj dalej

AKTUALNOŚCI – 11.07.2019 r.

Stan

AKTUALNOŚCI – 11 lipiec 2019 r.
Dziś nie pasuje mi postąpić inaczej, jak skoczyć do sklepu po dobrego szampana! Jest co świętować bo mianowicie z dniem dzisiejszym oficjalnie zakończyłem przerzucanie treści z pierwszego bloga! Zajęło mi to prawie cały rok ale wreszcie się udało, tym bardziej że niektóre wpisy potrzebowały nie tylko ponownego zamieszczenia, ale i znacznej aktualizacji. W ostatnich dniach usunąłem również adres realgarblog.wordpress.com oraz powtarzające się treści na mamo zbieram gruz.

Czytaj dalej

AKTUALNOŚCI – 30.06.2019 r.

Stan

AKTUALNOŚCI – 30 czerwiec 2019 r.
W ramach niedzielnej wycieczki wybrałem się dziś z rodziną nad Zalew Zesławicki. Od zbiorników wodnych jest rzut beretem do kopalni iłów którą opisywałem na łamach bloga w 2013 roku, więc przy okazji podjechałem zobaczyć jak się obecnie sprawy mają.

Po cichu liczyłem, że się miło zaskoczę i będzie co opisywać przy okazji kolejnego wpisu – relacji Czytaj dalej

AKTUALNOŚCI – 19.05.2019 r.

Stan

AKTUALNOŚCI – 19 maj 2019 r.
Jak widać na poniższej fotografii, w najbliższym czasie raczej w teren się nie wybiorę. Mam za to sporo czasu by poczytać, do edukować się oraz rozplanować kolejne wpisy.

Niedługo (jeśli tylko zdrowie mi na to pozwoli) na blogu pojawią się dwa wpisy: relacja z giełdy w Niepołomicach przygotowana przez Tomasza Zygułę i relacja z giełdy w Lublinie przygotowana przez Tymona Kalbarczyka. Wydarzenia o których wcześniej na łamach bloga nie pisaliśmy, więc tym bardziej cieszy, że dział giełd coraz bardziej się powiększa.


Giełda minerałów i biżuterii na Zamku Królewskim w Niepołomicach

Równocześnie powolutku aktualizuję treści, by wreszcie móc usunąć poprzedniego REALGARA. Z ostatnich działań, udało się dodać do wszystkich wpisów przerywnik „czytaj dalej”. Może się wydawać, że to mała zmiana ale w rzeczywistości bardzo znacząca. Dzięki niej treści będą ładować się szybciej przy korzystaniu z wyszukiwarki, tagów lub przeglądaniu ze strony głównej, ponieważ nie będzie obciążenia przez ładujące się pliki.
Co będzie później zobaczymy, ale plany mam ambitne 🙂


Blendy cynkowe z Olkusza oferowane na
Giełdzie Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi w Lublinie