Mały geolog ⚒️

Propozycje wypraw geoturystycznych dla rodzin z dziećmi…od najmłodszych w wózeczkach, przez wiek przedszkolny i wyżej 🙂 Dowiecie się tutaj gdzie zabrać małego geologa w teren, dokąd się wybrać i co pokazać, by rozpalić prawdziwą kolekcjonerską pasję.  

STRONA W BUDOWIE

KORYTNICA:

Najpierw krótka fotorelacja z wypadu do Korytnicy, czyli lokalizacji którą opisywałem już na łamach bloga w „wyprawach terenowych 2018-19„. Korytnica to eldorado mioceńskich skamieniałości…miejscówka, którą warto odwiedzić i to nie tylko jeden raz w życiu. Pierwszy kwartał roku to również najlepszy czas na bieganie po polach, póki ziemia jest zaorana, a plony jeszcze nie wzeszły.

Dzisiejszym wpisem zauważycie również, że ekipa była trochę większa niż zwykle, a w dodatku spooooro młodsza (najmłodszy uczestnik wycieczki miał 5 miesięcy! 🙂 ). Chyba trzeba będzie rozpocząć nową serię wpisów o tym, gdzie można wybrać się w teren z bobasem. Jeszcze zastanowię się jak takie wpisy powinny wyglądać, ale przypuszczam, że wielu rodziców mogłoby być zainteresowanych takim zestawieniem, a przy okazji dowiedziało się, jak my dajemy sobie radę w terenie z problemami typu: „tato, ale ja chcę prostego ślimaczka!!!”. Dajcie znać czy chcecie więcej 🙂


Małe dziecięce rączki sięgające po turitellę


Wiaderko obfitości 😀