Aktualności

AKTUALNOŚCI – 06.04.2019 r.


AKTUALNOŚCI – 06 kwiecień 2019 r.
Może się wydawać, że przez wiosenną aurę bujam w obłokach, skoro na REALGARZE zrobiło się znów spokojniej. Na szczęście nie ma lekko, biorę się do roboty i zaczynam opracowywanie kolejnych wpisów które niedługo pojawią się na blogu. Będą to m.in.:

 • Relacja z Ślonskiej Giełdy Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości która odbywała się w Katowicach w zeszły weekend. Niestety nie miałem możliwości w niej uczestniczenia, ale dzięki uprzejmości Wojtka Siernego na blogu pojawi się relacja z wydarzenia.


  Azuryt z Miedzianki k. Chęcin na ostatniej Ślonskiej Giełdzie

 • Jeszcze jeden ukłon w stronę Wojtka, który to przesłał mi do publikacji fotografie z ostatniego wypadu na hałdę Szarlotę w Rydułtowach. Zdjęcia robią wrażenie i zostaną umieszczone w formie aktualizacji mojego dawnego wpisu o Szarlocie lub ewentualnie w ramach nowego wpisu terenowego w późniejszym terminie. Decyzji jeszcze nie podjąłem ale jedno jest pewne – będą opublikowane.
 • Kolejny wpis o nowościach w mojej kolekcji jest już na ukończeniu. Został do sfotografowania jeden okaz oraz pasuje nakręcić jeszcze trzy filmy. Pewnie przez weekend uda mi się dokończyć pracę, tym bardziej że wczoraj odebrałem po naprawie mój aparat bez którego ani rusz.


  Kalcyt
  Poch.: Kadzielnia, Kielce
  Nowy okaz w mojej kolekcji

 • Planuję kilka wypadów terenowych w najbliższym czasie. Pomysł co i gdzie odwiedzę na razie dopiero się układa, ale jedno wiem na pewno – wybieram się do Wisły na kilkudniowy urlop. Oczywiście od minerałów nie mam zamiaru odpoczywać, więc nie pozostaje mi nic innego jak odwiedzić tamtejszą KSS. Mam nadzieję na fajny wpis z poszukiwań millerytu, o ile oczywiście będę miał trochę szczęścia i wszystko pójdzie po mojej myśli 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *