GIEŁDA BIŻUTERII I MINERAŁÓW W RZESZOWIE – październik 2022. Zapowiedź


W najbliższy weekend rusza nowa Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów, Rzeszów, Hala Podpromie. Przez czas Wszystkich Świętych można mieć zupełnie zrozumiały przesyt obcowaniem z lastriko, więc dobrze na kilka dni wcześniej nacieszyć oczy minerałami na targach.

giełda minerałów rzeszów
W Rzeszowie będą minerały, będzie biżuteria (ponad 60 wystawców), a także sporo atrakcji kolekcjonerskich, np. meteoryt żelazny Aletai o masie ponad 7 kg czy fenomenalna szczotka kwarcowa pochodząca z La Belleza w prowincji Santander w Kolumbii. O tych okazach pisaliśmy niedawno z racji giełdy krakowskiej, a kto nie miał możliwości ich zobaczyć, to teraz będzie okazja – mają stanowić atrakcję giełdy w Rzeszowie. Okazy warte zobaczenia na żywo. Koniecznie.

Dla najmłodszych będzie Geolandia – miejsce przygotowane z myślą o dzieciach. Zostawiamy dzieciaki pod profesjonalną opieką, a sami ruszamy na minerały czy biżuterię.

targi biżuterii rzeszów
W ramach targów, przy hali będzie dostępny bezpłatny duży parking, natomiast bez samochodu, na giełdę można dojechać liniami autobusowymi: 2, 5, 6, 12, 13, 14, 37 (przystanki Kilara 01 na żądanie i Kilara 02 na żądanie).
złoto rodzime
▪️ Na stoisku u kolekcjonera Jacka Szczerby będzie można zobaczyć piękne okazy malachitów pochodzące z prow. Katanga z Konga oraz bajecznie kolorowe agaty z różnych marokańskich lokalizacji. Będzie też coś z naszego podwórka, czyli polskie meteoryty żelazne z kultowej lokalizacji Morasko k/Poznania. Publiczność będzie miała również okazję zobaczyć olbrzymią płytę chińskiego meteorytu Aletai, którego powierzchnia została specjalnie wytrawiona roztworem kwasu azotowego w celu uwidocznienia charakterystycznych figur Thomsona – Widmanstattena. Na stoisku zaprezentowany będzie też wspaniały okaz złota krystalicznego z lokalizacji Mato Grosso w Brazylii, a także wiele innych ciekawych okazów mineralogicznych z różnych lokalizacji światowych.

morasko
Na fotografiach Jacek Szczerba w charakterystycznym stroju Sudeckiego Bractwa Walońskiego. Walończycy to ludzie gór rozkochani w Sudetach i Szklarskiej Porębie. Poszukiwacze skarbów, minerałów, promujący bogactwa mineralne Sudetów i średniowiecznych idei walońskich.
▪️ Na giełdzie w Rzeszowie Katarzyna Tupik pojawi się z fantastycznymi zeolitami z Indii, wulfenitami, oraz kobaltokalcytami z Kongo. Będą meteoryty, będą „ciepłe” minerały, i jak zwykle czy to u Kasi czy u Pawła, będzie ciekawie 🙂
Katarzyna Tupik mateoryt maroko
▪️ Marek Łodziński przywiezie różne minerały z Rosji oraz okazy labradorytu…wieść niesie, że o jakości niewidzianej w Polsce!
▪️ M.K. CAPAR MINERALS, jedyne stoisko z ogromną ścianą pełną minerałów i skamieniałości z Madagaskaru, Brazylii, Urugwaju oraz Maroka. Na targach zaprezentują wysokiej klasy okazy inwestycyjne, muzealne, kolekcjonerskie jak i ozdobne. Niespodzianką przygotowaną specjalnie na giełdę w Rzeszowie będzie okaz polskiego żelaznego meteorytu Morasko o wadze 3,8 kg.
Rzeszów 29-30 października 2022 – Hala Podpromie przy ul. Podpromie 10 w godz. 10.00-18.00. Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *