giełda minerałów kraków
Giełdy minerałów, imprezy i wydarzenia

Zapowiedź GIEŁDA BIŻUTERII I MINERAŁÓW W KRAKOWIE Hala Czyżyny


Już w najbliższy weekend Listopadowa Giełda Biżuterii i Minerałów w Krakowie ? Giełda w krakowskiej Hali Czyżyny to ponad 140 wystawców, Biżuteria, Skamieniałości i Minerały z całego świata, oraz wiele więcej. Zaplanowano szereg atrakcji, w tym również ciekawe wystawy i warsztaty. Poniżej prezentujemy plan wydarzeń na najbliższy weekend 💥

giełda minerałów kraków

– SPECJALNA WYSTAWA PT. „KAMIENIE SZLACHETNE ŚWIATA”
Pokazywane będą po raz pierwszy różnobarwne odmiany szlachetnych turmalinów, w tym niezwykle rzadkie turmaliny arbuzowe, pochodzące z Afganistanu. Sensacją będą krystaliczne okazy złota rodzimego z lokalizacji w Maroku, Brazylii, USA i Włoszech. Ciekawostką będzie kilka gramów polskiego złota aluwialnego o wielkości rodzimków 3-5 mm, pochodzącego z rzeki Bóbr w okolicach Lwówka Śląskiego. Zobaczymy kryształy szmaragdu o pięknej zielonej i soczystej barwie z Etiopii oraz unikatową kolekcję kilkunastu sztuk oszlifowanych opali szlachetnych o wadze od 10 do 28 karatów ze złóż w Etiopii. Rarytasem kolekcjonerskim będzie kilku karatowy kryształ diamentu w skale kimberlitowej z kopalni w RPA.

– WARSZTATY „MIKROŚWIAT MINERAŁÓW I SKAŁ”
W strefie wiedzy odbędzie się specjalny pokaz, gdzie odwiedzający będą mogli pod mikroskopem zobaczyć niezwykły świat minerałów w świetle spolaryzowanym. W ramach tematyki „Science & Art” zostaną zaprezentowane płytki cienkie skał powstałych w różnorodnych warunkach geologicznych oraz płytki wykonane z meteorytów. Zwiedzający będą mogli zobaczyć np. próbki skał z Marsa i Księżyca; najstarszą skałę na świecie – piaskowiec z Jack Hills z Australii, datowany na 4,46 mld lat oraz przekrój zęba mamuta!!!!!

– WYSTAWA KRAKOWSKIEGO STOWARZYSZENIA PALEONTOLOGICZNEGO
Sensacja dla paleontologów, wystawa pt. „POLSKA JEŻOWCAMI STOI” – pokazywany będzie prywatny, największy zbiór skamieniałych jeżowców z różnych okresów ery mezozoicznej i kenozoicznej, zebrany na obszarze całej Polski.

? GEOLANDIA
To miejsce stworzone z myślą o dzieciach, gdzie pod profesjonalną opieką pedagogiczną najmłodsi odwiedzający będą uczyć się rysować minerały i/lub wykonają modele skamieniałości. Rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie zwiedzać targi.

– POKAZY SPCECJALNE Z WAKACYJNYCH WYJAZDÓW STUDENTÓW:

– Sobota 26.11.2022:
13.00 – Mateusz Piotrowicz: „Wsiąść do pociągu – koleją z Polski do Portugalii” ale przez Pireneje i Andorę.

14.30 – Radosław Szczęch i Wojciech Bożek: „Czy da się zgubić psy w Gruzji?” opowieść o gruzińskiej części Kaukazu i regionie Swanetii.

– Niedziela 27.11.2022:
13.00 – Mateusz Piotrowicz: „Wsiąść do pociągu – koleją z Polski do Portugalii” ale przez Pireneje i Andorę.

14.30 – Wiktor Salwa i Dawid Domalik: „W krainie ognia i lodu” o wyprawie studenckiej na Islandię w 2022 roku.

Listopadowa Giełda Biżuterii i Minerałów w Krakowie
Hala Sportowa Czyżyny Politechniki Krakowskiej przy al. Jana Pawła II 37.

Fraza kluczowa: Giełda Minerałów Kraków – Hala Czyżyny | Giełda Minerałów Kraków – kamienie szlachetne świata


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *