AKTUALNOŚCI – 11.07.2019 r.

AKTUALNOŚCI – 11 lipiec 2019 r.
Dziś nie pasuje mi postąpić inaczej, jak skoczyć do sklepu po dobrego szampana! Jest co świętować bo mianowicie z dniem dzisiejszym oficjalnie zakończyłem przerzucanie treści z pierwszego bloga! Zajęło mi to prawie cały rok ale wreszcie się udało, tym bardziej że niektóre wpisy potrzebowały nie tylko ponownego zamieszczenia, ale i znacznej aktualizacji. W ostatnich dniach usunąłem również adres realgarblog.wordpress.com oraz powtarzające się treści na mamo zbieram gruz.

Miałem duże opory przed kliknięciem „usuń” ale nie było sensu postąpić inaczej. W każdym razie zamykam pierwszy rozdział działania bloga REALGAR i otwieram kolejny, mam nadzieję jeszcze bardziej owocny.

Z nowości, można już oglądać następujące zmiany na blogu:

  • Pojawił się terminarz giełd minerałów. Coś bardzo przydatnego i łatwo dostępnego, bo wystarczy wejść na stronę główną by móc zobaczyć nadchodzące wydarzenia. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie spis nadchodzących imprez; po najechaniu myszką na wydarzenie pojawiają się fotografie, opis, ogólna ocena na blogu oraz odsyłacz to podstron tworzonych relacji.
  • Jestem w trakcie zmiany wyglądu niektórych podstron wraz z odsyłaczami, np. do giełd minerałów. Efekt końcowy możecie zobaczyć chociażby w przypadku podstron dla giełd w Krakowskim NCKu, AGH czy Lwóweckiego Lata Agatowego. Również zmian wymaga dział lokalizacje – mam na to pomysł ale jeszcze rozważam jego realizację.
  • Dodałem sporo zmian do działu o swojej kolekcji. Planuję wprowadzić systematykę okazów po lokalizacjach, wraz z podziałem na województwa (na razie próbnie zrobiłem dla małopolskiego; tylko kilka fotografii) oraz dodałem podstronę o swoich najlepszych okazach, którą z czasem będę uzupełniał. Coś co powinienem zrobić już dawno temu.

Z najbliższych wpisów jakie się pojawią czeka nas relacja Tymona z poszukiwania septarii na hałdzie przy kopalni KWK Bogdanka (planowałem zamieścić dziś ale najprawdopodobniej będzie to poniedziałek) oraz coś na co wszyscy czekają, czyli relacja z Sudeckiego Festiwalu Minerałów. Pierwsze mniejsze relacje pojawiły się ostatnio na mojej stronie FB Zbieramy Minerały, ale na blogu będzie wyglądało to nieco inaczej. Mianowicie nie będzie to relacja składająca się z jednej czy dwóch części, ale najprawdopodobniej z samych wystaw stworzę trzy wpisy (jeśli nie więcej). Zobaczę w jakiej ilości zmieszczę całość…fotografowaliśmy, kręciliśmy filmy, musi to jeszcze nabrać kształtu 🙂
Na zachętę wrzucam kilka ciekawszych fotografii:


Elbait
Poch.: Kop. Pederneira w Brazylii


Wystawa: Polska – mineralogiczne eldorado

Topaz z „Topaz Pocket” odkrytej 22 grudnia 2018 roku w kamieniołomie w Borowie koło Strzegomia. Wystawa: Polska – mineralogiczne eldorado

PS. W ramach konkursu na Forum Kolekcjonerów Minerałów zgłosiłem swój Celestyn z Posądzy i wygrałem sesję zdjęciową, którą wykonał międzynarodowej sławy fotograf Mark Mauthner!. Efekt Jego pracy możecie podziwiać w dziale Najlepsze okazy w kolekcji Piotra Zająca! Yuhuuu 😀

A co mi tam…jeszcze kilka fotografii z SFM:

Wystawa Mineralogiczna Dyskoteka


Agat
Poch.: Ojo Laguna, Chihuahua, Meksyk


Erytryn
Poch.: Bou Azzer, Maroko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *