Grupa REALGAR

⚒️ Grupa REALGAR

REALGAR – Minerały, Geologia, Geoturystyka to projekt, którego celem jest szeroko pojęte promowanie polskiej geologii, rozwijanie pasji kolekcjonerskich i utrwalanie na łamach bloga tego, co ulotne. Na blogu REALGAR realgarblog.com znajduje się ogromna baza relacji z giełd minerałów i wydarzeń kolekcjonerskich. Prezentujemy wystawy, muzealne zbiory, kolekcje oraz opisujemy wyprawy terenowe. W ramach naszej działalności prowadzimy wywiady z kolekcjonerami, przedstawiamy ciekawe miejsca oraz pomagamy w tworzeniu kolekcji.

realgar blog

Blog REALGAR to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Ludzie z pasją, marzeniami i licznymi talentami dzięki którym nasz blog jest wyjątkowy i staje się coraz lepszy. Na naszą Grupę składają się stali Członkowie oraz Sympatycy; razem tworzymy treści najpopularniejszego bloga geologicznego w Polsce!

Grupa REALGAR – Członkowie:

Piotr Zając
Redaktor naczelny, Administrator. Założyciel bloga, współzałożyciel aplikacji. Główny organizator wydarzeń.

blog realgar

◾ Tomasz Zyguła
Druga po administratorze najczęściej publikująca osoba. Czuwa nad blogiem, mediami społecznościowymi, weryfikuje zamieszczane treści i dostarcza nowych tematów. Fotograf grupy.

blog realgar

Grzegorz Słowik
Główny mineralog grupy. Mózg operacji, reprezentant grupy na giełdach i imprezach.

blog realgar

◾ Marcin Kaczmarczyk
Człowiek do zadań specjalnych (w przenośni i dosłownie), współzałożyciel aplikacji, rysownik oraz operator sprzętu.

marcin kaczmarczyk

◾ Tymon Kalbarczyk
Dostarcza nowych ciekawych tematów oraz weryfikuje zamieszczane treści.

tymon kalbarczyk

◾ Alicja Szambelan-Turek
Istruktor warsztatów REALGAR. Aktywna uczestniczka życia medialnego bloga, oraz realgarowych wypraw terenowych.

Alicja Szambelan-Turek
◾ Mariola Zając
Istruktor warsztatów REALGAR. Zakulisowy uczestnik wszystkich wydarzeń.

◾ Mariusz Jodłowski
Bierze udział w wydarzeniach, wyprawach terenowych, oraz pomaga na wielu etapach naszej działalności.

Grupa REALGAR – Sympatycy:

  • Paweł Siuda
  • Aleksander Błasiak
  • Anna Andruchowicz
  • Karol Parkita
  • Marek Kacza
  • Weronika Marzec
  • Wojciech Sierny
  • Radosław Mółka

patronite

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Kontakt: dajkamieniaapp@gmail.com lub zajacpiotrgeolog@gmail.com

Numer konta do indywidualnego wsparcia:
56 1140 2004 0000 3502 8106 5146

Jeśli doceniasz naszą działalność i chcesz razem z nami budować to dzieło, prosimy o wsparcie poprzez konto Patronite lub nasze konto bankowe do którego numer podajemy poniżej. Nasza działalność wymaga nakładów finansowych, m.in. w zakresie opłat za utrzymanie bloga (hosting, adres), aplikacji, oraz zakupu sprzętu czy paliwa do licznych wyjazdów. Planujemy również kolejne ambitne projekty, dzięki którym nadal będziemy się dynamicznie rozwijać 🙂

Historia blogowania

Swoją pracę na blogu rozpocząłem w maju 2013 roku i od tego czasu sukcesywnie powiększam jego zawartość. Początek wszystkiemu dało polskie forum geologiczne, gdzie zacząłem publikować pierwsze treści, a następnie blog mamo zbieram gruz z którego po czasie wyodrębnił się REALGAR na darmowej platformie wordpress.org. We wrześniu 2018 roku z powodu poważnej awarii blog został przeniesiony na adres realgarblog.com, na którym pozostaje do dziś.

W roku 2021 wszystko się zmieniło. Wraz z nadejściem lipcowych dni ruszyliśmy z aplikacją na telefony o nazwie Daj Kamienia. Aplikacja uzupełnia to, czego brakowało dotychczas na blogu: daje możliwość interakcji – rozmowy, pokazania okazów, wymiany doświadczeń, wskazuje lokalizacje minerałów, skamieniałości, muzeów, obiektów geoturystycznych oraz jest miejscem, gdzie można poczytać o minerałach, skamieniałościach…tutaj można być i działać. Jest to idealne narzędzie uzupełniające blog REALGAR.

W maju 2023 roku, na dziesięciolecie bloga REALGAR nastąpiła kompleksowa zmiana szaty graficznej. Działający przez dekadę, nieco już archaiczny motyw Twenty Eleven zastąpiliśmy nowym motywem Ashe.

Napisali o nas

Nasza praca jest zauważalna i tak bywa, że jesteśmy wywoływani do tablicy 🙂

Forum Kolekcjonerów Minerałów na facebook. 13 maja 2023 roku.

TOMASZ PRASZKIER