NASZE WYDARZENIA

Wydarzenia i imprezy w których bierzemy udział

wrz
26
sob.
RUDNO – Święto Kamieni na Zamku Tenczyn @ Rudno 1
wrz 26@10:00 am – wrz 27@6:00 pm
cze
12
sob.
RUDNO – „Agatowy Król” I Międzynarodowe Mistrzostwa w Poszukiwaniu Agatów @ Rudno 3 - Spalisko
cze 12@10:00 am – 4:30 pm

I Międzynarodowe Mistrzostwa w Poszukiwaniu Agatów o tytuł Agatowego Króla to niezwykłe wydarzenie, na które zapraszamy 12 czerwca do Rudna, gmina Krzeszowice.
Na uczestników czeka wiele atrakcji, konkursów i nagród, ale przede wszystkim prawdziwe Agatowe Pole na wzgórzu wulkanicznym, skąd m.in. zebrane agaty prezentowane są w naszym Muzeum.
Źródło tekstu: https://www.facebook.com/AgatyRudnoMuzeum

mar
25
sob.
KRAKÓW – Marcowa Giełda Biżuterii i Minerałów w Hali Sportowej Czyżyny @ Hala Sportowa Czyżyny Politechniki Krakowskiej
mar 25@10:00 am – mar 26@6:00 pm

25 i 26 marca w Hali Sportowej Czyżyny Politechniki Krakowskiej przy ul. Jana Pawła II 37 w Krakowie odbędzie się MARCOWA MIĘDZYNARODOWA GIEŁDA BIŻUTERII I MINERAŁÓW – Największe krakowskie targi biżuterii i minerałów.

giełda minerałów kraków 2023

Tym razem grupa REALGAR pójdzie o krok dalej – będziemy mocno zaangażowani w tworzenie giełdy, prezentując naszą wystawę oraz stoisko w strefie wiedzy. Zapraszamy! Warto zapisać w kalendarzu to wydarzenie 🙂

WYSTAWA RYSUNKÓW MINERAŁÓW MARCINA KACZMARCZYKA

Podczas targów zaprezentowany zostanie zbiór rysunków kolekcjonera minerałów i członka grupy REALGAR Marcina Kaczmarczyka. W swoich pracach wykonywanych ręcznie – ołówkiem i kredkami nie tylko oddaje on charakterystyczne cechy minerałów, ale również podkreśla ich naturalne piękno. W ten sposób powstaje wyjątkowa w swoim rodzaju kolekcja; przestrzeń gdzie geologia łączy się ze sztuką. Na fotografii jeden z najnowszych rysunków Marcina. Na wystawie zostaną zaprezentowane rysunki wraz z ich okazami, które stanowiły bazę do tworzonych prac.

giełda minerałów kraków 2023

STOISKO GRUPY REALGAR

W Strefie Wiedzy będzie można porozmawiać z grupą twórców bloga REALGAR. Na stoisku REALGAR będą prezentowane najciekawsze małopolskie minerały, w tym wyjątkowe agaty z Rudna koło Krzeszowic.

Zapraszamy do rozmowy o działalności Grupy, projektach oraz miejscach występowania minerałów. Autorzy chętnie podzielą się wiedzą, oraz rozbudzą pasje kolekcjonerskie zarówno u najmłodszych zbieraczy „kamieni”, jak i doświadczonych pasjonatów.

giełda minerałów kraków 2023

INFORMACJE O GIEŁDZIE

W Giełdzie biorą udział hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy kolekcjonerzy i artyści. Ponad 140 wystawców oferować będzie: piękną biżuterię, niezwykłe minerały, kamienie szlachetne, wyjątkowe wyroby jubilerskie, kolczyki, bransolety, pierścionki, naszyjniki, korale oraz półprodukty do tworzenia biżuterii.

Dla zwiedzających udostępniony zostanie bezpłatny duży parking przy al. Jana Pawła II przy budynku Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej – wjazd od ulicy Życzkowskiego. Parking znajduje się 200 m od giełdy.
Dojazd dla osób niezmotoryzowanych liniami tramwajowymi 4, 9, 10, 52, 64 (przystanek AWF) i liniami autobusowymi 129, 178, 578 (przystanek Stella-Sawickiego)(informacje ze strony organizatora).

Fraza kluczowa: giełda minerałów kraków 2023 – Hala Sportowa Czyżyny | giełda minerałów kraków 2023 – 25 i 26 marca

cze
30
pt.
Sudecki Festiwal Minerałów w Lubaniu 2023 @ Rynek 9
cze 30@12:00 am – lip 2@5:00 pm

Sudecki Festiwal Minerałów w Lubaniu, 30 czerwiec – 02 lipiec to jedna z największych w Europie imprez związanych z geologią i mineralogią. To nie tylko ogromna giełda minerałów, ale także wystawy mineralogiczne na wysokim światowym poziomie. „Minerały i zabawa” – do Lubania zjeżdżają kolekcjonerzy, by porozmawiać o okazach, swoich odkryciach i jak co roku przeżyć niezapomniane przygody 😏

Meteoryt Gan Gan

Blog geologiczny REALGAR – oficjalny patron medialny Sudeckiego Festiwalu Minerałów

Już od 30 czerwca rozpoczniemy kolejny cykl #RealgarOnTour. Od pierwszych godzin Sudecki Festiwal Minerałów będziemy prezentowali wszystkie jego najciekawsze elementy; od wystaw, przez stoiska wystawców, a nawet być może jakieś zakulisowe atrakcje 🙂Na dwa tygodnie przed wydarzeniem przygotowaliśmy film o SFM, gdzie rozmawiamy o przygotowywanych wystawach. Film, którego nagranie sprawiło nam wiele radości i rozpoczęło ten wakacyjny, festiwalowy czas (co zresztą widać, szczególnie pod koniec 😉). Wpadnijcie do Lubania. Będziemy czekać na Was przy naszym realgarowym stoliku.

Fraza kluczowa: Sudecki Festiwal Minerałów w Lubaniu
Strona wydarzenia: festiwalmineralow.pl

wrz
2
sob.
Warsztaty geologiczne w Zabierzowie @ Plac Targowy przy Kościele w Zabierzowie
wrz 2@11:00 am – 2:00 pm
Warsztaty geologiczne w Zabierzowie @ Plac Targowy przy Kościele w Zabierzowie

02 września 2023 r. zapraszamy na geowycieczkę po Zabierzowie  – „Warsztaty geologiczne Zabierzów”. Opowiemy Wam o tym fascynującym miejscu i geologicznych skarbach, które można tutaj znaleźć. Spotkanie ma formę warsztatów na których postaramy się przekazać Wam maksimum geologicznej wiedzy – będą skały, skamieniałości i minerały, czyli wszystko, by móc pokazać naszą pasję i zainteresować geologią. Zapraszamy uczestników w każdym wieku.

Warsztaty geologiczne to odpowiedź na liczne pytania, które do nas spływały w związku z chęcią wybrania się wspólnie w teren. To również możliwość wsparcia realgara, dzięki czemu nadal możemy się rozwijać, tworzyć bloga, aplikację i kontynuować nasze projekty.

Po zakończeniu wycieczki każdy otrzyma dyplom ukończenia warsztatów, a także odbędzie się RozDAJKA, wraz z mini giełdą minerałów 🙂 Istnieje również miejsce do zorganizowania ogniska.
Zapraszamy do zgłoszenia chęci uczestnictwa. Można to zrobić przez messangera, formularz na blogu REALGAR lub mailowo: warsztatygeologiczne@gmail.com. Więcej informacji pod numerem telefonu: 510 402 769

Spotykamy się na parkingu przy Placu Targowym, obok Kościoła w Zabierzowie (przy DK 79).

Do zobaczenia w Zabierzowie 🙂

Fraza kluczowa: Warsztaty geologiczne Zabierzów

wrz
16
sob.
KRAKÓW – Wrześniowa Giełda Biżuterii i Minerałów w Hali Sportowej Czyżyny @ Hala Sportowa Czyżyny Politechniki Krakowskiej
wrz 16@10:00 am – wrz 17@6:00 pm

16 i 17 września 2023 r. w Hali Sportowej Czyżyny Politechniki Krakowskiej przy ul. Jana Pawła II 37 w Krakowie odbędzie się krakowska GIEŁDA BIŻUTERII I MINERAŁÓW – Największe krakowskie targi biżuterii i minerałów.

Agaty? Rzadkie minerały? Skamieniałości? Meteoryty? Wyjątkowa biżuteria? To wszystko oferuje giełda minerałów i biżuterii w hali Czyżyny, Kraków. Swoją ofertę prezentować będzie ponad 140 wystawców – hurtowni, rzemieślników, jubilerów, złotników i artystów. Targi czynne są w godz. 10:00-18:00. Wejście od ul. Życzkowskiego. https://gieldymineralow.pl/gielda-krakow

giełda minerałów kraków

Dojazd dla osób niezmotoryzowanych liniami tramwajowymi 4, 9, 10, 52, 64 (przystanek AWF) i liniami autobusowymi 129, 178, 578 (przystanek Stella-Sawickiego).

Przed wejściem na targi zlokalizowany będzie punkt, w którym będzie można kupić i przeciąć na pile diamentowej surowy agat. Po przecięciu każdy z nas zobaczy po raz pierwszy przepiękne agatowe wnętrze skrywane przez 250 milionów lat. Można również przynieść i przeciąć własny kawałek skały!

malachit minerał
Stalaktyt z malachitu. Poch.: Kongo. Coll. J. Szczerba. Fot. J. Wrzak

Dla zwiedzających udostępniony zostanie bezpłatny, duży parking przy ul. Al. Jana Pawła II przy budynku Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej – wjazd od ulicy Życzkowskiego. Parking znajduje się 200 m od giełdy biżuterii i minerałów.

Fraza kluczowa: Giełda minerałów Kraków – hala Czyżyny

kwi
13
sob.
Mały NAVIGATOR 2024 – Minerały są wśród nas! @ Nowohuckie Centrum Kultury - sala C-2
kwi 13@2:00 pm – 4:00 pm

Podczas wydarzenia Navigator Festiwal 2024 organizowanym przez Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie REALGAR poprowadzi warsztaty Minerały są wśród nas! Będzie to fascynująca podróż przez świat wygasłych wulkanów Małopolski. Odkryjemy erupcyjne tajemnice historii i wspólnie stworzymy widowiskowy pokaz wybuchu wulkanu. Następnie przeanalizujemy skały i minerały, które wyłonią się w wyniku tej erupcji. Poprzez praktyczne ćwiczenia uczestnicy zdobędą umiejętność rozpoznawania charakterystycznych formacji skalnych, odkrywając przy tym bogactwo skarbów skrytych w ziemi Małopolski.

Podcast o tegorocznym Festiwalu Navigator można znaleźć na stronie Radio Kraków Kultura: radiokrakowkultura.pl

Navigator Festiwal jest wydarzeniem gromadzącym ludzi, dla których podróżowanie, odkrywanie najdziwniejszych zakątków świata i poznawanie nowych kultur stanowi pasję życia. To wielobarwna – multimedialna podróż inspirowana osobistymi doświadczeniami podróżników, dla których przekraczanie granic geograficznych, mentalnych i kulturowych stanowi ciągłe wyzwanie.

Więcej szczegółów na stronie organizatora: Minerały są wśród nas! oraz Navigator Festiwal 2024


Powyższy tekst pochodzi ze strony organizatora Festiwalu

navigator festiwal

kwi
14
niedz.
DZIEŃ ZIEMI 2024 – Warsztaty geologiczne REALGAR @ Nowohuckie Centrum Kultury - strefa namiotowa
kwi 14@11:00 am – 5:00 pm
DZIEŃ ZIEMI 2024 - Warsztaty geologiczne REALGAR @ Nowohuckie Centrum Kultury - strefa namiotowa

Podczas wydarzenia Dzień Ziemi 2024 będziemy prowadzić otwarte warsztaty geologiczne. W strefie namiotowej przed Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie opowiemy o wyjątkowych skałach i minerałach regionu, te najciekawsze zaprezentujemy pod „mikroskopem” i rozbudzimy w uczestnikach pasję do geologii.  To doskonała okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o otaczającym świecie. Geologia jest wszędzie, mimo, że nie każdy ją dostrzega. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej szczegółów na stronie organizatora.


Fraza kluczowa: geoturystyka
Aplikacja geologiczna Daj Kamienia