giełda minerałów kielce 2020
Giełdy minerałów, imprezy i wydarzenia

66 GIEŁDA MINERAŁÓW, SKAMIENIAŁOŚCI I WYROBÓW JUBILERSKICH W KIELCACH KCK. Luty 2020


W dn. 22-23.02. br w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się 66 Giełda Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich. W odróżnieniu od giełd w latach ubiegłych (przynajmniej tych w których uczestniczyłem – 2015-2016) na giełdzie pojawiło się więcej wystawców minerałów i skamieniałości. Tradycyjnie swoją ekspozycję miało również Świętokrzyskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk Geologicznych.

66 GIEŁDA MINERAŁÓW, SKAMIENIAŁOŚCI I WYROBÓW JUBILERSKICH – Świętokrzyskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk Geologicznych, Kieleckie Centrum Kultury przy Pl. Moniuszki 2B w Kielcach. 
Galeria Karola Parkity

giełda minerałów kielce 2020

giełda minerałów kielce 2020
Kwarc – diament herkimer
Poch.: Herkimer, Nowy Jork, USA
Nowy nabytek do kolekcji

Dzisiejszy wpis potraktujcie proszę jako galerię poglądową. Zdjęć jest niedużo, sporo wyszło niewyraźnych, a z uwagi na słaby sprzęt ciężko dopatrywać się w nich szczegółów. Mimo to na fotografiach świetnie widać, że giełda Świętokrzyskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk Geologicznych ma potencjał i KONIECZNIE musimy się na nią wybrać, by stworzyć kiedyś pełną relację na blogu.Tym samym w kalendarzu stawiamy X i plan jest taki – na kolejną giełdę w Kielcach wybierzemy się większą ekipą 🙂

– Prawie każdy z wystawców miał okazy z Madanu 🙂
– Piękne zrosty gipsowe które są na zdjęciach zostały wydobyte bezpośrednio na kopalni,
– Jedna wystawka składała się niemal w zupełności z kalcytów z kop. Laskowa.

Fotografie: Karol Parkita
Wpis i uzupełnienia: Piotr Zając
realgarblog.com

Jeśli podobał Ci się ten wpis, kliknij w Patronite i postaw nam kawę. Dzięki wsparciu możemy tworzyć kolejne treści na blogu!

patronite


2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *