sudecki festiwal minerałów agaty holgera weigelta
Giełdy minerałów, imprezy i wydarzenia,  Wystawy

AGATY Z KOLEKCJI HOLGERA WEIGELTA. Sudecki Festiwal Minerałów 2023


Holger Weigelt (ur. 1961 r.) mieszka w nieodległym od Lubania Chemnitz, a z wykształcenia jest chemikiem. Swoją karierę zawodową związał z ochroną środowiska. Natomiast hobbystycznie zajmuje się sztuką, działalnością wydawniczą oraz pisze wiersze. Ponad wszystko jednak fascynują go minerały.

sudecki festwal minerałów

Już jako dziecko kolekcjonował okazy mineralogiczne i paleontologiczne. Od 2006 roku zbiera agaty z Meksyku i Argentyny, a od 2016 również te z Chin. Na Sudeckim Festiwalu Minerałów w 2023 roku zaprezentowano 100 najlepszych okazów z jego zbiorów. Zamieszczone we wpisie opisy pochodzą z wystaw oraz stron organizatorów.

sudecki festiwal minerałów agaty holgera weigelta sudecki festiwal minerałów agaty holgera weigelta wystawy sudecki festiwal minerałów sudecki festiwal minerałów agaty holgera weigelta agaty helger

sudecki festiwal minerałów agaty holgera weigelta

Fotografie: Piotr Zając i Mariusz Jodłowski
Zamieszczone we wpisie opisy pochodzą z wystaw oraz stron organizatorów
realgarblog.com

Jeśli podobał Ci się ten wpis, kliknij w Patronite i postaw nam kawę. Dzięki wsparciu możemy tworzyć kolejne treści na blogu!

patronite

Daj Kamienia
Fraza kluczowa: sudecki festiwal minerałów agaty holgera weigelta – lubań | sudecki festiwal minerałów agaty holgera weigelta – wystawa w ratuszu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *