natura rzemiosło
Wystawy

WYSTAWA „NATURA I RZEMIOSŁO” – GIEŁDA BIŻUTERII I MINERAŁÓW W KRAKOWIE Chemobudowa. Marzec 2020


Przy okazji ostatniego reportażu z Warsaw Mineral Expo wspominałem, że zamieszczone tam fotografie nie stanowią jeszcze kompletnej relacji z wystawy „Natura i rzemiosło” na łamach naszego bloga. Z racji tego, że na giełdzie w krakowskiej Chemobudowie prezentowano te same okazy, nabrałem ochoty by poświęcić im nieco więcej czasu. Chwyciłem więc za aparat i w większości udokumentowałem to, co zaprezentowano w gablotach dla odwiedzających targi. Tym samym możecie podziwiać wspaniałe okazy (marzenie każdego kolekcjonera), oraz biżuterię którą można z nich wykonać (marzenie każdej Pani 🙂 ). Wystawa zachwycała i bardzo cieszyła oczy. Mam nadzieję, że mimo obecnych wydarzeń w Kraju, nie jest to ostatnia tak dobra wystawa mineralogiczna w tym roku.

MIĘDZYNARODOWA GIEŁDA BIŻUTERII I MINERAŁÓW – Centrum Targowe Chemobudowa w Krakowie.
Relacja Piotra Zająca

natura rzemiosłonatura rzemiosło

Natura i rzemiosło

Wystawa na której będzie można podziwiać najpiękniejsze kamienie szlachetne – zarówno w naturalnej postaci, jak i w oprawie jubilerskiej. Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt okazów mineralogicznych oraz ręcznie wykonana przez mistrzów złotnictwa biżuteria złota i platynowa z tymi kamieniami. Wśród eksponatów: nieoszlifowane diamenty, rubiny, szafiry, szmaragdy, akwamaryny, opale szlachetne, perły, turmaliny i rzadkie odmiany granatów wypożyczone z prywatnych zbiorów najbardziej znanych kolekcjonerów minerałów i pracowni złotniczych w Polsce.

Opis pochodzi ze strony organizatora

natura rzemiosło natura rzemiosło natura rzemiosło natura rzemiosło natura rzemiosło natura rzemiosło natura rzemiosło natura rzemiosło natura rzemiosło natura rzemiosło natura rzemiosło natura rzemiosło natura rzemiosło natura rzemiosło natura rzemiosło

 Piotr Zając
realgarblog.com

REALGAR blog


Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *