heulandyt
Aktualności

AKTUALNOŚCI – 03.09.2019 r.


AKTUALNOŚCI – 03 wrzesień 2019 r.
Wypełniam pustą lukę między wpisami. Jeszcze nie wygrzebałem się z tematu Sudeckiego Festiwalu Minerałów, zostały wystawy kolekcjonerskie oraz ogólna relacja z imprezy, a także w międzyczasie krótka relacja z Lwóweckiego Lata Agatowego. W wolnych chwilach pracuję też nad kolejnym wpisem terenowym…ostatni był z roku 2017 więc tym razem pasuje przygotować coś większego, z przytupem 🙂

Marcel na minerałach w Rudnie 🙂

A właśnie…co do terenu, to w ostatnim czasie miałem okazję trochę pojeździć. Od początku wakacji odwiedziłem dwukrotnie KSS Wisła, Ustroń-Poniwiec i kamieniołom w Miękini, a także przypomniałem sobie znane mi już lokalizacje, m.in. krakowski Ruczaj, Rudno, Zesławice, Pałecznica, Łętowe i w zeszłym tygodniu Cisną. Trochę okazów przybyło do kolekcji więc też będzie o czym pisać. Na najbliższy czas planuję również wypad do Małogoszczy, na co już od dawna nie mogę się doczekać.

Bardzo przyjemny okaz Heulandytu-Ca znaleziony w Rudnie

Kwarc znaleziony nad Solinką. Wypasiona sztuka, całe 0,5 cm 🙂
Szkoda że wypadł po rozbiciu…

Kolejna sprawa, to zbliżające się Święto kamieni na Zamku Tenczyn w Rudnie. W dn. 14-15 września będę prezentował swoją kolekcję okazów z Posądzy oraz krakowskiego Ruczaju. Mam tylko nadzieję, że uda mi się dowieźć cało okazy na Zamek. Szczególnie obawiam się o szczotki gipsowe z Ruczaju ale ryzyko trzeba podjąć…szkoda nie pokazać tak pięknych okazów i tylko trzymać je w domu. Etykiety pod okazy są w przygotowaniu, fotografie i opisy podrukowane. Gablota będzie klasa, na pewno Wam się spodoba! Dodatkowo planujemy z Tomaszem skorzystać z okazji i uczestniczyć w organizowanej giełdzie, tym razem wyjątkowo w roli sprzedawców. Będzie można z nami porozmawiać, wymienić doświadczenia, no i również (lub przede wszystkim :D) kupić okazy z naszych kolekcji.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY – TO JUŻ ZA 1,5 TYGODNIA!

Święto Kamieni – Plakat wydarzenia

Ustroń-Poniwiec – Kam. Czantoria


2 komentarze

  • Tk

    Mysle ze relacje z SFM (szczegolnie stoiska wystawcow) powinienes wrzucac w pierwszej kolejności. Wtedy ludzie ktorzy nie mogli uczestniczyć, sa najbardziej zainteresowani 🙂 wrzucanie 2-3 miesiące po wydarzeniu to chyba troche za pozno 🙂 taka mala sugestia, oczywiscie blog super!

  • admin

    Dziękuję za komentarz. Plan z Sudeckim Festiwalem był nieco inny. Miało być wszystko szybko i na bieżąco, wyszło inaczej. Życie. Najlepiej byłoby to załatwić jeszcze w lipcu i po sprawie. Jak mi troszkę syn podrośnie pewnie będę miał więcej luzu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *