giełda minerałów kraków
Giełdy minerałów, imprezy i wydarzenia

GIEŁDA BIŻUTERII I MINERAŁÓW W KRAKOWIE Hala Czyżyny. Listopad 2022


Zimno, brzydko i smog…wiadomo, krakowskie klimaty. Mamy więc listopad i nadeszła kolejna w 2022 roku Giełda Biżuterii i Minerałów. Kraków ma to do siebie, że giełd nam tutaj nie brakuje i niczym obwarzanek, kalendarz zakręca się na kolejnych imprezach. Dopiero co przygotowywaliśmy materiał z wrześniowej giełdy, a tu już listopad i działam z kolejnym wpisem. To nie wszystko, w Częstochowie równocześnie odbywa się Giełda minerałów GeoExpo, a w kolejny weekend w Krakowie odbędzie się jeszcze Giełda na Akademii Górniczo-Hutniczej. Dobrze, dzieje się. Im więcej „kamulców” tym lepiej 🙂

giełda minerałów kraków

MIĘDZYNARODOWA GIEŁDA BIŻUTERII I MINERAŁÓW – MGBiM, al. Jana Pawła II 37 – Hala Sportowa Czyżyny / Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej, Kraków. 26-27 listopad 2022 r.
Relacja Grupy REALGAR

giełda minerałów kraków

REALGAR jak u mamy, czyli wracamy do korzeni

Jak listopad to i sezon grypowy, więc tym razem nie poszliśmy w tango z mikrofonem, by nagrywać rozmowy z wystawcami. Mamy poważne straty w szeregach grupy, więc trzeba było odpuścić. Jest jednak relacja z giełdy, taka jak dawniej, taka jak wielu lubi i oczekuje. Dwie osoby musiały wykonać pracę pięciu, ale uwaga, da się 🙂 Tak naprawdę wiele osób czeka na te relacje z giełd (z soboty na niedzielę) przede wszystkim po to, by się przekonać czy jest tam coś na tyle interesującego, co spowoduje, by ruszyć jeszcze w niedzielę na targi. Stąd zawsze w czasie takich imprez zwyżki w blogowych statystykach. To jest jeden z podstawowych celów REALGARA, zaraz obok najważniejszego, ciągłego utrwalania wydarzeń kolekcjonerskich.

giełda minerałów kraków

No i co z tą giełdą?

Kraków, kolejna Giełda w Hali Czyżyny…znów to samo? Niespodzianka! Miłe zaskoczenie, wróciły wystawy. Jest wystawa specjalna „KAMIENIE SZLACHETNE ŚWIATA”. Cieszy mnie to bardzo, bo tak jak do Lubania jedzie się z myślą o wystawach, tak zawsze krakowskie giełdy MGBiM kojarzyły mi się nie tylko z dobrymi zakupami, ale i również z małymi ale bardzo udanymi wystawami. Miłe jest też to, że pojawiają się również elementy z poprzednich giełd, takie jak chociażby szczotka kwarcu-kryształu górskiego pochodzącą z La Belleza w prowincji Santander w Kolumbii, czy warsztaty „Mikroświat minerałów i skał” ING PAN. Dodatkowo mamy wystawę i stoisko KRAKOWSKIEGO STOWARZYSZENIA PALEONTOLOGICZNEGO czy Pokazy Specjalne z Wakacyjnych Wyjazdów Studentów. Nie zapominajmy o GEOLANDII, która w mojej ocenie jest niezwykle potrzebna dla rodziców-kolekcjonerów i powinna być standardem na wszystkich giełdach w Kraju. O wystawach będzie w kolejnym wpisie. Nie chciałem dodawać tutaj kolejnych 30 fotografii…google później nas nie lubi jak strona zbyt długo się ładuje ?

giełda minerałów krakówPawle, poproszę ten okaz 🙂

Panie Kierowniku, a kamienie tam jakie sprzedają?

A no sprzedają. Z najbardziej obleganych stoisk można tutaj wymienić chociażby  stoisko Pawła Żochowskiego (no jak by inaczej!) czy Andrzeja Korzekwy. U tego drugiego zostały zrobione z resztą porządne zakupy dla kilku naszych, bo Andrzej miał (czy może jeszcze ma) fenomenalne fluoryty z B-14 Borów i to jeszcze w cenach „black week” ?

giełda minerałów kraków

Poniżej zapraszam na klasyczny przegląd poszczególnych stoisk i okazów. Może akurat znajdziecie coś dla siebie. Na większości fotografii okazy są z etykietami, więc tym razem ich nie opisuję. Przyznaję, że nie mam na to czasu i chęci. Trzeba się wziąć za odpoczynek, a nie gapić w „gruz” ?

giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków Kalcyt z Strzelce Opolskie giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków Kalcyt z kopalni Olkusz-Pomorzany giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków Geoda ametystowa giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków Cynkit z Oławy Cynkit z Oławy Cynkit z Oławy Cynkit z Oławy giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków Stoisko Miedźmin Botallackit - Kopalnia Rudna giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków Juangodoyit z kopalni Rudna giełda minerałów kraków giełda minerałów kraków

Piotr Zając
Fotografie: Marcin Kaczmarczyk i Tomasz Zyguła
realgarblog.com

Poznaj pozostałe wpisy na blogu REALGAR:

▪ KOPALNIA W POSĄDZY – Zapomniane dziedzictwo siarkowe
▪ PERŁY JANINY czyli o wyjątkowej kolekcji Pawła Siudy i libiąskich Skittlesach
▪ REGULICE – co wulkanizm ma do ametystów i agatów?
▪ INKLUZJE czyli o tym co w krysztale zamknięte
▪ RUDNO – O melafirach, heulandycie i agatach
▪ ODRA – Katastrofa ekologiczna, a wody kopalniane

blog realgar

Fraza kluczowa: Giełda Minerałów Kraków 2022 – Hala Sportowa Czyżyny | Giełda Minerałów Kraków 2022 – Listopadowa Giełda

Daj Kamienia


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *