piezometr
Ochrona Środowiska,  Prawo geologiczne i górnicze

Projekt robót na wykonanie piezometru. GEOLOGICZNE TIPSY


Geologiczne tipsy dla administracji geologicznej i nie tylko, to seria wpisów, którą będę starał się od czasu do czasu tutaj wrzucać. Szczególnie w sytuacji kiedy jakieś postępowanie w danej sprawie będzie podparte stanowiskiem sądu lub organu drugiej instancji. No to zaczynam:

Tips #1. Projekt robót geologicznych, którego celem jest wykonanie otworu obserwacyjnego/hydrogeologicznego (piezometr) podpisuje osoba z uprawnieniami kategorii V.

Uzasadnienie – art. 50 ust. 2 pkt 5 ustawy Prawo geologiczne i górnicze, wskazuje, że w zakresie czynności polegających na wykonywaniu, dozorowaniu i kierowaniu pracami geologicznymi polegającymi na projektowaniu i wykonywaniu otworów obserwacyjnych, wykonuje osoba posiadająca uprawnienia kategorii V. Zatwierdzenie projektu robót w wyżej opisanym przypadku, podpisanego przez osobę nieuprawnioną, może być podważone w drugiej instancji lub przez sąd administracyjny. W przypadku stwierdzenia takiej sytuacji, organ administracji geologicznej powinien wezwać do dostosowania opracowania do wymogów rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących projektów robót geologicznych, w tym robót, których wykonywanie wymaga uzyskania koncesji, w nawiązaniu do wskazanego wyżej przepisu ustawy.

piezometr
Wiercenie piezometrów. Źródło: Projekt monitoringu środowiska wodnego w zlewni Kamieńczyka w zachodniej części Karkonoskiego Parku Narodowego. Henryk Marszałek, Michał Rysiukiewicz. Październik 2010

Karol Parkita
realgarblog.com

Jeśli podobał Ci się ten wpis, kliknij w Patronite i postaw nam kawę. Dzięki wsparciu możemy tworzyć kolejne treści na blogu!

patronite
Fraza kluczowa: piezometr – geologiczne tipsy


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *